Az alábbiakban az IRC (Internet Relay Chat) használatához igyekszünk segítséggel szolgálni, a legfontosabb parancsok közzétételével...
Register (Csatorna regisztrálása) A parancs formátuma: /msg chanserv register csatornanév jelszó leírás Példa: /msg chanserv register #proba password ez egy proba szoba A parancs leírása: A csatornádat regisztrálja a ChanServ adatbázisába. Hogy kiadhasd ezt a parancsot operátornak kell lenned az adott csatornán. A jelszót használhatod az IDENTIFY parancs segítségével azonosításra, mielőtt beállításokat eszközölsz a későbbiekben az adott csatornán. Az utolsó paraméternek, tartalmaznia kell a csatorna általános meghatározását. Amikor regisztrálsz egy csatornát, te leszel a "founder". A csatorna founderjének van lehetősége a szoba beállításokat hozzáférési listát, az autókirúgás listát, az infókat megváltoztatni; a ChanServ automatikusan megadja belépéskor a founder hozzáférési jogot és csatorna operátori jogokat.
Identify (Regisztrálás utáni azonosítás) A parancs formátuma: /msg chanserv identify csatornanév jelszó Példa: /msg chanserv identify #proba password A parancs leírása: A parancs beírása founder szintet ad a csatornán. Több parancs szükséges, hogy használhasd ezt a parancsot. A jelszónak egyeznie kell a csatorna regisztrációnál megadott jelszóval.
Drop (Csatorna regisztáció törlése) A parancs formátuma: /msg chanserv drop csatornanév Példa: /msg chanserv drop #proba A parancs leírása: Törli a megnevezett csatorna regisztrációját. Csak a csatorna founder használhatja,akinek először- használnia kell az IDENTIFY parancsot.
Set (Beállíthatod a csatornád opcióit) A parancs formátuma: /msg chanserv set opció paraméterek Példa: /msg chanserv set #proba url www.kvizszoba.hu
Elérhető opciók:
Founder (A founder megváltoztatása) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév founder nick Példa: /msg chanserv set #proba founder Altrix A parancs leírása: Megváltoztatja a csatorna tulajdonosát. Fontos, hoggy az új név regisztrált kell, hogy legyen.
Successor (A successor megadása) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatorna SUCCESSOR nick Példa: /msg chanserv set #proba successor Altrix A parancs leírása: Megváltoztatja a successort a csatornán. Ha a founder neve elévül vagy drop-olodik, de a csatorna még regisztrált, a successor lesz a csatorna új founderje. Ha, a successornak már túl sok regisztrált csatornája van (20), a csatorna drop-olodik, azaz megszünik a regisztrációja, akkor is ez történik, ha nem volt megadott successor. A nicknek regisztrálnak kell lennie.
Password (A founder jelszó változtatása) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév password jelszó Példa: /msg chanserv set #proba password jelszo A parancs leírása: Beállítja a founder jelszót a csatornára, amivel a founder azonosíthatja magát.
Desc (A szobameghatározás állítás) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév desc meghatározás A parancs leírása: Beállítható a szoba általános meghatározása, ami látszódni fog a list és info parancs használata esetén.
Url (Egy URL társítása a szobához) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév url url Példa: /msg chanserv set #proba url www.kvizszoba.hu A parancs leírása: Egy URL társítása a szobához. Ha van honlapja a szobának, akkor azt bárki megtudhatja, ha lekérte a szobáról az info-t.
Email (Egy E-mail cím társítása a szobához) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév email e-mailcim Példa: /msg chanserv set #proba email info@kvizszoba.hu A parancs leírása: Egy E-mail cím társítása a szobához. Ha van E-mail címe a szobának, a foundernek; akkor azt bárki megtudhatja, ha lekérte a szobáról az info-t.
Entrymsg (A belépő üzenet állítása) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév entrymsg belépőüzenet Példa: /msg chanserv set #proba entrymsg Üdvözlünk a szobánkban A parancs leírása: Ez egy üzenet, amit minden belépő user megkap /notice formájában, aki belép belép a szobába.
Keeptopic (A topic megtartása, ha a szoba nincs használatban) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév keeptopic {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba keeptopic on A parancs leírása: Engedélyezi, vagy letiltja a topic megtartása opciót a csatorna részére. Ha a topic megtartása be van állítva, a topicot a ChanServ megjegyzi miután az utolsó user elhagyja a szobát és visszaállítja a következő megnyitáskor. Alapból ON.
Topiclock (Topic lezárása)
A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév topiclock {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba topiclock on A parancs leírása: Engedélyezi vagy letiltja a topic lezárása opciót a csatornán. Ha a topic lezárása be van kapcsolva,a ChanServ nem engedélyezi a csatornán a topic változtatását a topic paranccsal. Csak a /msg chanserv set #szobanév topic szöveg paranccsal állítható a topic.
Mlock (Szoba módok lezárása (+flag -flag)) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév mlock módok Példa: /msg chanserv set #proba mlock +nt-ikl A parancs leírása: Beállíthatod a mode-lock paramétert a csatornán. A ChanServ lehetőséget nyújt arra, hogy meghatározz csatorna módokat amik mindig be (vagy ki)lesznek kapcsolva. Minden bináris mód (n, s, t, k, l, és így tovább) lockolható; néhány mód lockolható, a lockolás levehető, vagy nem lockolható. A módok paraméter felrakhatóak a következő módon is /MODE parancs; azok a módok amelyek a + jel után vannak lockolódnak, és azok a módok amelyek a - jel után vannak nem rakhatóak fel a szobára. Figyelmeztetés: Ha beállítasz egy mode-lock alatti kulcsot, mint azt a második példában látod, akkor be kell állítanod a RESTRICTED opciót a csatornán (lásd HELP SET RESTRICTED) vagy bárki beléphet a szobába amikor üres és lehetősége lesz meglátni a kulcsot! MLOCK +i nem előzi meg, hogy belépjenek a szobádba amikor üres, meghívás nélkül. Példák: SET #csatorna MLOCK +nt-ikl Az "n" és a "t" állandóan fent van, és az "i", "k", és "l" állandóan ki lesz kapcsolva. Minden más mód felrakása-levétele szabad. SET #csatorna MLOCK +knst-ilmp my-key A "k", "n", "s", és "t" állandóan fent van, és az "i", "l", "m", és a "p" ki lesz kapcsolva. A szobába való belépéshez szküséges jelszó: "my-key". SET #channel MLOCK + Eltávolítja az összes lockolt módot. Minden mód szabadon ki/bekapcsolható.
Private (A szoba elrejtése a listából) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév private {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba private on A parancs leírása: Engedélyezi vagy letiltja a private opciót a csatornán. Amikor a private be van kapcsolva, a /msg ChanServ LIST parancs által kilistázott csatornák között nem szerepel a csatorna.
Restricted (Korlátozott hozzáférés) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév restricted {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba restricted on A parancs leírása: Engedélyezi vagy letiltja a restricted access opciót a csatornán. Amikor a restricted access be van kapcsolva, a userek nem kaphatnak csatorna operátori jogokat(userek negativ access szinttel és, ha a secureops opció be van kapcsolva, a userek, akik nem szerepelnek az access listán) azonnal ki lesznek rúgva és tiltva.
Secure (Aktiválja a ChanServ biztonsági lehetőségeit) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév secure {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba secure on A parancs leírása: Engedélyezi vagy letitlja a ChanServ biztonsági lehetőségeit a szobában. Ha a SECURE be van kapcsolva, csak azok a felhasználók akik regisztrált névvel rendelkeznek és beazonosítottak a NickServ jelszavukkal használták a IDENTIFY'd parancsot csak azok kaphatnak a szobában privilégiumokat, a hozzáférési listán. Ha a RESTRICTED opció be van állítva akkor a felhasználók, akik szerepelnek a hozzáférési listán azok sem tudnak belépni, amíg nem azonosítottak be a NickServ -be.
Secureops (A csatornán opadás szigoru kezelése(csak accesses user kaphat)) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév secureops {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba secureops on A parancs leírása: Bekapcsolja vagy letiltja a secure ops opciót a szobában.Amikor a secure ops be van kapcsolva, akkor azok akik nem szerepelnek a hozzáférési listán nem kaphatnak szoba operátori státust.
Leaveops (Nem veszi el az op-ot a szobanyitótól) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév leaveops {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba leaveops on A parancs leírása: Engedélyezi vagy letiltje a leave ops opciót a szobában. Ha a leave ops be van állítva, ChanServ meghagyja a szerver opot(+o az első belépőnek a szobába) azokon a helyeken, ahol a felhasználó nem lenne normálisan auto-opolva. A SECUREOPS opció továbbra is végre lesz hajtva. Megjegyzés: Így lehetőséget adsz az op "lopásra" egy netsplit esetén.
Opnotice (Üzenetet küld az OP/VOICE parancsok használtáról) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév opnotice {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba opnotice on A parancs leírása: Be/kikapcsolja az op-notice opciót a csatornán. Amikor az op-notice be van kapcsolva, a ChanServ megjegyzést fog küldeni a csatornára, amikor a felhasználók használják az OP, VOICE, vagy a hozzájuk kapcsolódó parancsokat a csatornán.
Enforce (Megvédi az auto-op, auto-voice státuszt (nincs deop,devoice)) A parancs formátuma: /msg chanserv SET csatornanév enforce {ON | OFF} Példa: /msg chanserv set #proba enforce on A parancs leírása: Be/kikapcsolja az enforce opciót a csatornán. Amikor az enforce be van kapcsolva, a ChanServ nem engedélyezi az auto-opok és auto-voice-osok jogfosztását. Például, ha egy usert akit auto-op deoppolnak, ChanServ automatikusan oppolja a usert, és a ChanServ nem engedélyezi a ChanServ használatával történő deoppolását a usernek.
Unset (Törölheted a csatorna beállításkat) A parancs formátuma: /msg chanserv unset csatorna {SUCCESSOR | URL | EMAIL | ENTRYMSG} Példa: /msg chanserv unset #proba url A parancs leírása: Törli a megadott beállítást (Successor, URL, E-mail, Belépő üzenet) a csatornán.
Info (Megtekintheted a csatorna információit és beállításait) A parancs formátuma: /msg chanserv info csatorna {ALL} Példa: /msg chanserv info #proba all A parancs leírása: Listázza az összes információt a megnevezett regisztrált csatornáról, mint a foundert, a regisztrálás időpontját, az utolsó használat idejét a meghatározást, a mode lockot, stb. Ha beazonsítottad magad a csatorna founderjének akkor teljes informaciót ALL kaphatsz, az entry message a successor és az elrejtett információk is látszódni fognak.
Access (A szoba hozzáférési listájának beállítása) A parancs formátuma: /msg chanserv ACCESS csatorna ADD nick szint Példa: /msg chanserv ACCESS csatorna DEL {nick | entry-num | list} /msg chanserv ACCESS csatorna LIST [mask | list] /msg chanserv ACCESS csatorna COUNT /msg chanserv access #proba add altrix 100 /msg chanserv access #proba del altrix /msg chanserv access #proba list 1-3 /msg chanserv access #proba count A parancs leírása: Access lista a csatornán. A hozzáférési lista (access list)meghatározza, hogy mely userek kaphatnak op státuszt vagy hozzáférést a ChanServ parancsokhoz a csatornán. Különböző user szintek lehetőséget nyújtanak arra, hogy eltérő jogokat kaphassanak. Felhasználói hozzáférési szintek: Alapból, a következő hozzáférési szintek vannak definiálva: Founder Teljes hozzáférés a ChanServ funkciókhoz; automatikus opjog a csatornára való belépéskor. Megjegyzem, csak egy embernek lehet founder státusa (ez státus nem adható az ACCESS paranccsal.) 100 Hozzáférés az AKICK listához; automatikus operátori jog. 50 Automatikus operátori jog. 40 Automatikus féloperátori jog. 30 Automatikus hangadói jog. 0 Semmi különleges jog; opolható a többi op által (kivéve, ha a SECUREOPS be van kapcsolva). -1 Nem opolható. -100 Nemléphet be a csatornára. Ezek a szintek (kivéve az utolsó kettőt) változtathatóak, vagy újak adhatóak meg a LEVELS parancs használatával; a részletekért írd be /msg ChanServ HELP LEVELS. Minden nick amely nem szerepel az access listán 0-ás szintű. Az ACCESS ADD paranccsal hozzáadható a megadott nicknév az access listához a megadott user szinttel; ha a nick már szerepel a listán, akkor a hozzáférési szintje változik csak meg. A szint amit meghatározol, kisebb kell, hogy legyen mint a te szinted és ha a nick már szerepel a listán, akkor a jelenlegi szintjánek a tiédnél alacsonyabbnak kell lennie. Az ACCESS DEL parancs törli a megadott nicknevet az access listáról. Ha intervallumot adsz meg,akkor minden azon intervallumban szerelő nicknevet törölsz. Az ACCESS LIST paranccsal megtekinthető az access lista. Ha intervallumot is megadsz, akkor csak abban az intervallumban szereplő nicknevek listázása fog megtörténni ACCESS #csatorna LIST 2-5,7-9 Listázza azokat a usereket, akik 2 és 5 között illetve 7-től 9-ig szerepelnek a listán. Az ACCESS COUNT parancs megadja, hány user szerepel az access listán Az access lista könnyebben állítható az SOP, AOP, HOP, és VOP parancsokkal.
1 | |
|